Solárium

MODERNÍ SOLÁRIA SPLŇUJÍCÍ NORMU EU 0,3 W/M3

PROČ SE OPALOVAT


Z čistě zdravotního hlediska ultrafialové záření je potřebné k vytváření vitamínu D v kůži. Mimo to pobyt v soláriu prohřívá pokožku, umožňuje relaxovat a příspívá k celkové psychické pohodě. Pro někoho, kdo tráví dny v uzavřené kanceláři, může být přiměřené opalování v soláriu, obzvlášť v zimním období, prospěšné.

Výhodou opalování v soláriu oproti opalování na slunci je celoroční provoz a možnost přesného dávkování, protože známe výkon a čas a to nám pomáhá výrazně omezit riziko spálení kůže. Další výhodou je, že v UV trubicích je zcela odfiltrované UVC záření, které je pro lidi nebezpečné a u slunečního záření je ne vždy dostatečně filtrované ozónovou vrstvou atmosféry. Při opalování na slunci je proto třeba dbát na používání opalovacích krémů s vysokým UV faktorem, neboť velmi často dochází ke spálení kůže v důsledku nesprávného odhadu intenzity slunečního záření a doby pobytu na slunci.

VAROVÁNÍ

Nadměrné opalování a spalování pleti, a to nejenom v solárium, ale i na slunci, může způsobit předčasné stárnutí pleti, v extrémních případech poškození pleti nebo rakovinu kůže.